انسان خلاق کسی است که ذهنی پرسش‌گر، ایده‌پرداز و پویا دارد و به راحتی می‌تواند با شکستن کلیشه‌ها، موقعیت و موفقیت‌های جدیدی را ایجاد کند. اما چگونه؟!

هرکسی به نوبه خودش دوست دارد در زندگی خود خلاق باشد؛ برای خلاق بودن لازمه که نیمکره‌ی راست مغز شما (نیمکره خلاق) فعالیت بیشتری داشته باشد.

برای پرورش خلاقیت اول لازم است :

  • تمرین کنید که تمام مسئله‌ها و ایده‌های ذهنتون رو یه‌جا یادداشت کنید، چون ایده‌ها فرار هستند و اگر جایی ثبت نشوند، بعد ۱۵ثانیه از دست خواهند رفت.
  • دوم اینکه مقداری از وقت خود را صرف بازی‌های فکری‌ای کنید که ارتباط بین دو نیمکره‌ی مغز و پرورش مهارت‌های فکری و تصویری را به صورت همزمان گسترش دهد.

برای مورد اول؛ می‌تونین از ابزار و اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که قابلیت ذخیره کردن ایده‌ها و مسئله‌های شما رو به صورت فوری داشته باشه، که می‌تونید از لینک زیر اون‌ها رو دانلود کنید:

http://my.hamsaa.ir/apk/Hamsaa.apk

برای مورد دوم؛ یه پیشنهاد فوق‌العاده جذاب داریم که به شما کمک می‌کنه بتونین اطلاعات بیشتری رو توی حافظه‌ی موقتتون نگه دارید و بتونید اون‌ها رو پردازش کنید. البته بعد از خرید این بازی، به همون حرف اصلی اصول triz می‌رسیم که می‌گفت برای حل کردن بهتر مسئله‌ها و شناخت بهتر اون‌ها، باید مسائل رو به تصویر بکشید؛ چون ذهن ما قابلیت‌ها تحلیل اطلاعات پراکنده‌ی یک مسئله را ندارد.

 

  • گزارش یک عادت‌ربایی:

“من نیلوفر هستم، یکی از کاربران همسا؛

اپلیکیشن #همسا نقطه‌ی عطفی میشه از آرزو و باورم که در پیچ‌وخم‌ها و بالا و پایین‌های جاده‌ی کارآفرینی و خلاقیت، به من کمک‌های فوق‌العاده‌ای کرد. تجربه نوشتن ایده‌ها و مسئله‌ها در همسا، و اینکه بتونم فکرهامو یه‌جا جمع کنم و با بقیه‌ی هم‌نوع‌هام به اشتراک بزارم، یه تجربه‌ی خیلی متفاوت بود که باعث شد ایده‌های خوب، یه لحظه نیان توی ذهنم و از ذهنم پاک بشن، بلکه همیشه اون‌ها رو در کنار خودم دارم و می‌تونم اون‌ها رو پرورش بدم.

استوژیتی که همسا در قالب یک هدیه به من داد، از اون هدایایی‌ هستش که قصه‌اش رو برای نوه‌هام هم تعریف می‌کنم! –گرفتن هدیه از دست دکتر شیری جزء بیادموندنی‌ترین‌هاست-”

ما هم آرزو می‌کنیم که نیمکره‌ی راست مغز خانم نیلوفر … ، هر روز فعال‌تر از دیروز باشه و امیدواریم که نتایج استفاده از بازی فکری و فوق‌العاده‌ی استوژیت رو هم به‌زودی با ما و کاربرانمون به‌اشتراک بزارن …

 

برچسب‌ها