معرفی کتاب : حال خوب با هم

یکی از ۱۱ کتابی که هر روز راس ساعت ۱۱ با دوستانمان در همسا می‌خوانیم همین کتاب «حال خوب با هم» است.
زیاد وقت شما را نمی‌گیرم. فقط اگر ممکن است برای آشنایی با این کتاب فوق‌العاده، چند دقیقه‌ای با من همراه شوید. راستش را بخواهید امیدوارم که پس از خواندن این پست، بروید بازار و این کتاب را بخرید و با انجام تمرین‌هایش در تمام رابطه‌های کاری و خانوادگی و دوستی‌تان احساس بهتری تجربه کنید.

دکتر دیوید برنز، در این کتاب به ما وعده می‌دهد که اگر کسی را داریم که با او به سختی کنار می‌آییم، ما را با راهکار‌های شگفت‌انگیزی آشنا خواهد کرد که رابطه بهتر و موثرتری تجربه کنیم.
مهم نیست کسی که با او اختلاف نظر داریم همسر، خواهر یا برادر، پدر یا مادر، همسایه، همکار، دوست و یا حتی یک غریبه باشد. مهم این است که با تمرین‌های این کتاب می‌توانیم احساس دلخوری و رنجش را به گرمی، صمیمیت، اعتماد و اطمینان تبدیل کنیم.

سراسر کتاب پر است از داستان‌های واقعی که دکتر برنز از مراجعین خود نقل می‌کند. راستش را بخواهید با تک‌تک شخصیت‌های داستان همذات‌پنداری می‌کردم. انگار که چالش‌های آن‌ها تجربه‌های روزمره‌ام بودند. امروز به صفحه ۱۰۰ کتاب رسیدم. بی‌اغراق بگویم که با همین چند تمرین ساده‌ای که تا اینجا انجام داده‌ام، به وضوح احساس بهتری در تمام ارتباط‌های روزانه‌ام تجربه می‌کنم.
تمرین‌ها زیاد وقت نمی‌گیرند. البته آقای دکتر چندین بار یادآوری کرده که برای بهبود روابط باید زحمت زیادی بکشیم. اما حقیقتش من تا بدینجا زیاد به زحمت نیفتاده‌ام ? پیشنهاد می‌کنم شما هم تجربه‌اش کنید.